Ders Hakkında
 1. Amaç

  Ders Tanıtım Bilgisi (.doc)

  Ders Tanıtım Bilgisi (.pdf)

  Hacettepe Üniversitesi ECDL projesi ile uzaktan eğitimin avantajlarından yararlanarak uluslararası bir öğretim programının yürürlüğe sokulması ve öğrencilere bilgisayar yetkinliği kazandırılması, ayrıca öğrencilerin ECDL sertifikası almak için yapılan değerlendirmelere hazırlanması amaçlanmaktadır.

 2. ECDL nedir?

  Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası (European Computer Driving Licence, ECDL) bilgisayar kullanımı yetkinliğini belirten uluslararası bir sertifikadır. ECDL European Computer Driving License Foundation, ECDL-F (ECDL Vakfı) tarafından verilir ve kontrol edilirler. Türkiye'de, ECDL Vakfı himayesinde ECDL lisans sahibi kuruluş Türkiye Bilişim Derneğidir (TBD). ECDL sertifikası, Bilgi Teknolojisindeki (BT) temel seviyenizi ve öğrendiğiniz farklı bilgisayar becerilerinizi listeler.

 3. BEB 650 Dersi Kimler İçin?

  Hacettepe Üniversitesi Senatosunun aldığı bir karar ile (Aralık 2010), BEB 650 Temel Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kullanımı (0 2 1) isimli dersin birinci sınıflarda internet tabanlı olarak verilmesi kararlaştırılmıştır. Bu ders, ortak zorunlu dersler kapsamında olduğu için Öğrencinin mezuniyeti için gerekli olan toplam krediyi etkilemeyecektir. Fakat dersin kredisi olduğu için harf notu verilecek ve aldığı not transkriptindeki başarı ortalamasına yansıyacaktı. BEB 650 Temel Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kullanımı dersinde ECDL konuları uzaktan eğitim yoluyla verilmektedir. Bu ders üniversitemizin bazı fakültelerine Güz döneminde, bazı fakültelerine ise Bahar Döneminde sunulmaktadır.

 4. İçerik


  -Bilgi Teknolojilerinin kavramları
  -Bilgisayar kullanımı ve dosyaları yönetimi
  -Kelime işleme
  -Elektronik tablolar
  -Veri tabanı
  -Sunum
  -İnternet ve iletişim

Hepsini Kapat

Bu mikro site Ahmet Selman Bozkır, Öznur Esra Uysallı Par tarafından hazırlanmıştır.
2012